Dieta bogata w owoce i warzywa pozwoli nam na utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Latem najczęściej pożądane są smaczne i soczyste truskawki, które warto kupować od sprawdzonych rolników. Można je także samodzielnie uprawiać. Trzeba jednak wiedzieć, jakich zasad warto przestrzegać, aby plony były naprawdę owocne.

Prawidłowa uprawa owoców

uprawa truskawekWszyscy powinniśmy zadbać o to, aby w diecie znalazły się owoce. Bowiem są one bogactwem witamin i składników mineralnych, szczególnie jeśli chodzi o truskawki. Większość z nas bardzo je uwielbia. Niesamowity smak i możliwość wykorzystania truskawek sprawia, że ludzie chętnie po nie sięgają. Bardzo dobrym pomysłem jest samodzielna uprawa truskawek. Jakie warunki trzeba zapewnić owocom? Na pewno ważny jest dostęp do słońca i ochrona przed wiatrem. Istotnym jest, aby zapewnić także żyzną glebę. Kiedy następuje sadzenie owoców? Lato lub wiosna to idealny czas na to, aby zasadzić truskawki. Zdecydowanie najważniejsza jest pielęgnacja owoców. To dzięki niej można uzyskać dobre plony. W tej kwestii trzeba zawsze usuwać chwasty i regularnie podlewać owoce. Rolnicy rekomendują również nawożenie, które pozwala uzyskać naprawdę dobre plony każdego roku. Uprawa truskawek związana jest z ochroną przed szkodnikami oraz chorobami. Można stosować różne środki, które dostępne są w sklepach. Wszystkie czynności powinny być regularnie wykonywane, aby przyniosły dobre efekty. Po zebraniu plonów, warto odpowiednio skosić liście i je zutylizować.

Posiadanie własnego ogrodu czy też działki daje nam wiele możliwości. Możemy wykorzystać wolny teren na uprawę truskawek, które są bardzo smaczne i korzystnie wpływają na nasze zdrowie. W celu prawidłowej uprawy trzeba wybrać dobrą glebę, jak i zapewnić nasłonecznienie. Nie można zapominać o regularnym podlewaniu i nawożeniu.