Coraz częściej w bramach wjazdowych oraz garażowych, zastosowany zostaje specjalny napęd automatyczny, umożliwiający zdalne otworzenie bramy z wykorzystaniem pilota radiowego. Taki pilot, posiada każdy kierowca upoważniony do wjazdu na wspólny parking, jak również właściciele parkingów i miejsc postojowych.

Wytrzymały pilot do bramy

najwyższej jakości pilot do bramy automatycznejBardzo ważne jest dobranie odpowiedniego pilota do bramy, gdyż jest to właściwie jedyne urządzenie, którym posługujemy się w celu sterowania bramą. Za pomocą pilota możemy otwierać i zamykać bramę zdalnie, nie wysiadając z samochodu. Najwyższej jakości pilot do bramy automatycznej, pozwala na obsługę kilku bram, po prawidłowym zaprogramowaniu każdej z nich na wymaganą częstotliwość. Wysoka jakość pilota zapewnia całkowitą odporność przed oddziaływaniem czynników niesprzyjających, oraz generowanie bardzo silnego sygnału do jednostki centralnej bramy. Umożliwia to sterowanie bramą z dużej odległości, co jest szczególnie ważne w przypadku bram zastosowanych na terenach przemysłowych. Po zamontowaniu napędu w bramie, możliwe jest korzystanie z pilota dołączonego do zestawu, jak również wykorzystanie innego pilota, bardziej wydajnego i generującego mocniejszy sygnał. Najlepsze pod względem jakości piloty, odporne są przed kontaktami z wodą oraz wilgocią, a także są w stanie funkcjonować przez dziesiątki lat bez żadnych komplikacji.

Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwościami nabycia oraz zastosowania specjalnych pilotów do bram, jak również z możliwością zaprogramowania pilota według wymaganej częstotliwości. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy przeprowadzające proces montażu napędów. Fachowcy odpowiednio zaprogramują każdy pilot indywidualnie do wskazanej bramy z zastosowanym napędem, oraz według wymagań odbiornika sygnału.