Pójście do szkoły jest dla każdego dziecka stresującym wydarzeniem, do którego rodzice je przygotowują. Przede wszystkim kompletują wyprawkę, która składa się z podstawowych przyborów, książek, zeszytów i oczywiście z plecaka.

Jakie plecaki mają dzieci?

szkolny plecak coolpackNajlepszym rozwiązaniem dla dzieci, byłoby móc zostawienie wszystkich szkolnych rzeczy w placówce oświatowej, ale wtedy nie mogłyby one odrabiać lekcji w domu. Dlatego też dzieci od pierwszej do trzeciej klasy noszą tornistry, a w starszych klasach króluje szkolny plecak Coolpack. Jest on obecnie bardzo modny i dostępny w wielu wariantach dla chłopców i dziewczynek. Jest największą zaletą jest niewielka waga, solidne wykonanie i dużo przegródek ułatwiających segregację rzeczy. Posiada on wzmacniane dno, dzięki czemu plecak będzie służył nawet przez kilka lat, ponieważ jest dobrze zabezpieczony przed przetarciem. Szelki są pokryte miękką gąbką, które minimalizuje ryzyko powstania otarć oraz mają doszyte odblaskowe elementy, które również znajdują się na frontowej stronie plecaka. Jest on wykonany z nieprzemakalnego materiału, który w koniecznych miejscach jest usztywniony. Wewnątrz plecaka Coolpack znajdują się dwie, główne komory oraz sporo małych kieszonek. Dzieci bez problemu schowają w nich telefon, portfel, piórnik czy woje skarby. Od zewnętrznej strony są przeważnie dwie, oddzielne kieszenie zapinane na zamek oraz przynajmniej dwie boczne zrobione z siateczki, które sprawdzą się jako miejsce na butelkę z wodą czy pojemnik na śniadanie.

Plecaki tejże marki mają wiele modeli plecaków dla mniejszych i większych dzieci. Mają one różne rozmiary i mogą być wyposażone w wysuwaną rączkę i małe kółka na spodzie albo w małe światełka ledowe, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka po zmroku.