Wiele firm pogrzebowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, decyduje się na stworzenie również kaplicy pogrzebowej. Tam cała rodzina może czuwać przy zmarłym na ostatnie pożegnanie i tam też najczęściej trumna jest otwarta. Niektóre z nich dysponują również nowoczesnymi akcesoriami i narzędziami takimi jak karawany albo też nawet windy do trumien.

Czy ważny jest karawan podczas pogrzebu?

usługi pogrzeboweJednym z bardziej ważniejszych aspektów pogrzebu jest karawan, który będzie wiózł zmarłego do kościoła a później na cmentarz. Klienci bardzo często zwracają uwagę na to, jakim karawanem będzie jechało ciało wraz z trumną zmarłego oraz w jaki sposób będzie chowany zmarły. Usługi pogrzebowe, które wybierzemy powinny być przygotowane przez profesjonalną firmę, która posiada wyszkolonych i kulturalnych ludzi posiadających odpowiednie doświadczenie w tym temacie. Jest to bardzo przykry okres dla każdego członka rodziny, więc powinniśmy unikać jakichkolwiek niespodzianek, jakie mogą się wydarzyć podczas ceremonii pogrzebowej. Wybierając wysokiej jakości usługi pogrzebowe musimy także kierować się tym, jakie firma oferuje dodatki, z których chcielibyśmy skorzystać. Niektóre firmy oferują kompleksową obsługę zarówno ceremonii pogrzebowej, jak również dodatków takich jak tabliczki aluminiowe albo krzyże lub też kompozycje kwiatowe. Jeżeli zależy nam na szybkim pochówku, to warto zdecydować się na usługi pogrzebowe działające 24 godziny na dobę.

Decydując się na takie profesjonalne usługi będziemy mogli być pewni, że cała oprawa pogrzebu będzie elegancka oraz spójna. Dotyczy to również wyboru trumny, ponieważ ceny są bardzo różne i mogą wynosić kilkaset złotych, ale także kilka tysięcy zł. Najdroższe na rynku są trumny mahoniowe, które posiadają niecodzienne kształty i specjalistyczne wykończenie.