Obecnie najskuteczniejszym i najtańszym sposobem na odstraszanie ptaków, są kolce. Mogą mieć one różną długość, a ich produkcją zajmuje się bardzo wiele firm. Zatem mamy do wyboru naprawdę spory asortyment i na pewno wybierzemy coś na miarę swoich oczekiwań. 

Szeroki wybór kolców na ptaki 

kolce na ptakiGołębie to ptaki, których odchody mają właściwości żrące. Kiedy nie są usuwane, trwale niszczą zanieczyszczoną powierzchnię, co może prowadzić do zniszczenia rynien, czy parapetów. Poza tym, nieczystości pochodzące od gołębi noszą w sobie mnóstwo patogenów i bakterii, które z łatwością mogą przenieść się na człowieka. Jeśli nie chcemy, by gołębie siadały na naszych dachach, parapetach i balkonach, warto pomyśleć o optymalnym ich zabezpieczeniu. Można to zrobić za pomocą specjalnych kolców. Kolce, mają za zadanie odstraszać ptaki, a nie je ranić. Dlatego ich końce są zaokrąglone. To przeciwdziała ewentualnym obrażeniom, jakiemu mogłoby ulec ptactwo. Koszt kolców zaczyna się od kilku złotych za instalację długości metra. To naprawdę bardzo mała kwota, szczególnie, że kolce są wykonane z trwałego i niełamliwego budulca. Kolce na ptaki, co jest dużą wygodą, można zamontować samodzielnie. Czynność jest banalnie prosta, a jedyne w co należy się wyposażyć, to odpowiednio mocny klej montażowy. Usuwanie odchodów gołębi, w perspektywie czasu może okazać się dużo bardziej kosztowne, od zamontowania na stałe systemu kolców. Dlatego też w perspektywie czasu, montaż kolców, okazuje się być inwestycją, która się zwraca. 

W odstraszaniu ptaków chodzi nie o to, by je zranić, ale o to, by oduczyć je siadania w miejscach, które nie są dla nich przeznaczone. Sposób z kolcami jest niesłychanie prosty i nieskomplikowany, jednak nad wyraz skuteczny i przede wszystkim tani.