Usługa leasingowa jest dostępna na naszym rynku już od wielu lat i cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem wśród klientów. Jest ona, przede wszystkim, kierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą z określonym stażem.

Na czym polega leasing samochodu?

leasing samochodów ciężarowych poznańJeszcze kilka dekad temu, jedynym sposobem na posiadanie samochodu w firmie, było jego kupienie lub wypożyczenie. Dziś można prowadzić firmę i korzystać z nowego samochodu bez konieczności jego kupowania. Taką możliwość daje między innymi leasing samochodów ciężarowych Poznań jest jednym z miast, w którym działa nawet kilka firm leasingowych. Dla swoich klientów mają samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe, które są zupełnie nowe. Przeważnie oferowane są dla modele leasingu: leasing operacyjny, czyli usługowy i finansowy, będący kapitałowym. W obu przypadkach ma miejsce identyczny sposób finansowania oraz prawo do leasingowanego przedmiotu zawsze pozostaje po stronie leasingodawcy. Dopiero po skończonej umowie. leasingobiorca może wykupić samochód za niewielką kwotę. Z punktu widzenie podatkowego, znacznie korzystniejszy jest leasing niż zakup nowego samochodu, który może się wiązać z wydatkiem nawet kilkuset tysięcy złotych. Dla firm transportowych, które pracują na pojazdach ciężarowych, jest to idealne rozwiązanie, ponieważ dzięki leasingowi zapewniają sobie stałe źródło kosztów, które mogą zaliczyć do kosztów związanych z prowadzeniem działalności i odliczyć od nich podatek od towarów i usług. Ponadto przedsiębiorca może korzystać z nowego auta bez konieczności jego kupowania.

Z pewnością z leasingu, przedsiębiorcy mają znaczące korzyści podatkowe, ale nie tylko. Jednakże ostateczne zalety są ściśle związane z rodzajem leasingu, ponieważ operacyjny znacząco się różni od finansowe w niektórych kwestiach, na które warto zwrócić uwagę.