Prowadzę małą farmę i gospodarstwo agroturystyczne na wsi. Do tej pory nie miałam żadnych zwierząt, jednak ostatnio nadarzyła się okazja uratowania przed rzeźnią starego konia. Postanowiłam się nim zaopiekować. Musiałam działać szybko, dlatego w pierwszym dniu nie wiedziałam nawet, jaką paszę powinnam mu podać. Zadzwoniłam więc po weterynarza.

Jaki pokarm powinny jeść konie?

treściwy pokarm dla koniaWeterynarz od razu zbadał konia i wykonał badania z krwi. Dzięki temu dowiedziałam się na co choruje mój nowy koń i jakiej paszy potrzebuje. Weterynarz powiedział, że zwierzę ma niedobór wielu witamin, dlatego powinien jeść wysokoenergetyczny, treściwy pokarm dla konia. Polecił mi on granulat wzbogacony o odpowiednie minerały i witaminy. Dowiedziałam się od niego, że to świetny wybór dla starszego konia, ponieważ posiada w składzie dużo białka, które poprawia kondycję i stan zdrowia zwierzęcia. Dodatkowo taki pokarm wzbogacony jest w lekkostrawne siano oraz błonnik, który poprawia układ trawienny konia. Jeszcze tego samego dnia udałam się do sklepu, gdzie mogłam kupić taki pokarm dla konia. Kupiłam od razu duże opakowanie, 25 kilogramowe, ponieważ wiedziałam, że konie muszą jeść taką paszę przynajmniej trzy razy dziennie. Cena za tego typu treściwy pokarm była bardzo niska, co mnie ucieszyło. Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Przede wszystkim wyniki badań mojego konia, szybko się poprawiły. Weterynarz powiedział, że odpowiednia, treściwa karma miała na to duży wpływ. Poza tym zwierzęciu bardzo smakował ten pokarm. Zjadał go chętnie i nie miał po nim żadnych problemów trawiennych, co jak się dowiedziałam od poprzedniego właściciela, wcześniej często się zdarzało. Teraz już wiem, że ta pasza jest najlepsza dla mojego konia i będę mu ją podawać.