Gdy budujemy dom lub stawiamy swoją fabrykę należy zadbać o wiele spraw. Budowa musi mieć wszelkie zezwolenia, na które trzeba czasem czekać wiele dni, jak i wszelkie normy dotyczące bezpieczeństwa ludzi, którzy biorą udział w powstawaniu budynku oraz tych, którzy będą z niej korzystali. Wśród wielu potrzebnych spraw do załatwienia najważniejsze jest, byśmy spełniali wszelkie zasady chroniące przed pożarem

Dobry rzeczoznawca, który uchroni przed katastrofą

rzeczoznawca ds ppożJako, że zawodowy rzeczoznawca ds ppoż jest dość rzadko wybieranym zawodem po szkole podstawowej, trudno o popularność rzeczoznawców. Każdy, jest zawodowy strażak, gdy zda odpowiednie testy przygotowane przez Państwową Komendę Straży Pożarnej może nadzorować prace budowlane oraz dbać, by przepisy były przestrzegane. Nawet stare i zaniedbane budynki mogą stać być zaaranżowane gdy rzeczoznawca opracuje nam dobrą ekspertyzę ppoż. Rzeczoznawca ustala w niej jaka powinna być szerokość przejścia, dojścia i wyjścia ewakuacyjnego. Jeżeli wewnątrz budynku występuje łatwopalny okładzina na ścianach lub suficie, również to rzeczoznawca uwzględnia w ekspertyzie. Ważne jest, by rzeczoznawca uwzględnił oświetlenie dróg ewakuacyjnych, by w zarazie zagrożenia nie doszło do paniki i stratowania ludzi. Wszystkie wymogi są poparte przepisami, do których należy się stosować, bo w końcu są by pomagać tworzyć lepszy świat, a nie go burzyć.

Choć wszystko brzmi bardzo groźnie, nie ma się czego bać. To tylko rutynowe zalecenia, które trzeba wykonywać, by móc cieszyć się trwałą konstrukcją na lata. Nikt nie buduje przecież domu czy zakładu, by strawił ich doszczętnie ogień. Zawód rzeczoznawcy jest bardzo ważny nie tylko dla budujących, ale również dla społeczeństwa, które chce czuć się bezpiecznie w miejscu zamieszkania czy pracy.