Większość przyszłych mam, wyprawkę dla noworodka kompletuje jeszcze zanim się narodzi maleństwo. Nie może w niej zabraknąć ubranek, łóżeczka, wózka i pościeli. Jednak są też produkty pomocnicze, takiej jak pieluchy wielorazowe, które także trzeba kupić.

Jak wykorzystać pieluchę flanelową?

Pieluchy flaneloweJeszcze kilka dekad temu, nasze mamy i babcie stosowały wielorazowe pieluchy tetrowe do przewijania dzieci, gdyż nie miały innych produktów. Obecnie dostępne są jednorazowe pieluszki, które znacznie ułatwiają utrzymanie czystości dzieci. Pieluchy tetrowe są obecnie wykorzystywane jako materiał do wycierania buzi, rączek czy ciała, gdyż są miękkie i delikatne. Jednak poza tetrowymi, znajdziemy w sprzedaży także pieluchy flanelowe i bambusowe. Flanelowe modele są jednostronne, jeżeli chodzi o nadruki, ale z obu stron są miękkie i przyjemne w dotyku. Taka pieluszka jest nieco grubsza od tetrowe, gdyż ma gęsty splot. Może służyć jako prześcieradło na przewijak jeżeli akurat zabrudzi się to z gumką, można malucha spowijać w takiej pieluszce, ponieważ ma rozmiar siedemdziesiąt na osiemdziesiąt centymetrów. Idąc na spacer  maluchem, warto mieć taką pieluszkę pod ręką, ponieważ przyda się do przykrywanie dziecka, jeżeli nagle zrobi się na dworze chłodno. Flanela jest tkaniną bawełnianą, która świetnie utrzymuje ciepło, przy jednoczesnym przepuszczaniu powietrza, więc maluch się nie spoci. Warto mieć przynajmniej dwie pieluszki flanelowe na zmianę przy małym dziecku, gdyż na pewno się przydadzą.

W sklepach z artykułami dla niemowląt, znajdziemy przeróżne fasony pieluch flanelowych, tetrowych i bambusowych. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, dlatego też są tak popularne i stanowią obowiązkowy punkt na liście niezbędnych rzeczy dla niemowlaka.