Kreatyna nie jest sterydem, dlatego nie należy się jej obawiać. Jest to związek organiczny złożony z wielu aminokwasów, przez co dobrze jest ją przyjmować razem z pokarmem. Oczywiście, spożywamy ją również z mięsem, jednak białko i tłuszcze mogą ograniczyć jej wchłanianie, a jest niezbędna w poprawieniu wyników.

Regularne przyjmowanie kreatyny

kreatyna biotech usaKiedy zdecydujemy się już na spożywanie kreatyny jako środka wspierającego nasze treningi musimy wiedzieć kiedy ją spożywać. Zwykle zaleca się spożywanie jej przed treningiem, aby zdobyć więcej energii do ćwiczeń. Inni mogą polecać ją do przyjmowania po treningu, aby odzyskać utracone siły i zregenerować ciało. Kreatyna BioTech Usa poleca przyjmowanie suplementu przed i po treningu, aby zmaksymalizować efekty. Dodatkowo ważne jest, aby spożywać kreatynę nie tylko przy treningu, a także w ciągu dnia dwie dodatkowe porcje. W dni bez treningu wystarczą dwie dawki kreatyny o regularnych porach. Zapewne wiele osób będzie zastanawiać się dlaczego w ten sposób. Ma to znaczenie, gdyż regularne spożywanie kreatyny o zaplanowanych godzinach wyciągnie z niej maksymalnie najwięcej właściwości. Przykładem mogą być węglowodany, które wpływają na regenerację i wzrost masy, jak również na odnowienie zasobów glikogenu i syntezę białek. Z kreatyną jest podobnie. Warto pamiętać również o szejkach proteinowych, aby wspomóc nasze mięśnie w regeneracji po treningu. Z tym połączeniem treningi będą lepsze.

Dobór odpowiedniej kreatyny nie jest trudny, jednak najważniejszy jest sposób przyjmowania. Kreatyna marki BioTech Usa wystosowała przyjmowanie o określonych porach i konkretnych dawkach, aby wyciągnąć z produktu jak najwięcej pozytywnych skutków. Jest to najlepsze wsparcie treningów i zdrowego trybu życia.