Niektóre owady biegające mogą nam przysporzyć sporo kłopotów, mówimy tu zwłaszcza o pasożytniczych, które lubują się w naszej krwi. Albowiem wydzieliny ich gruczołów, zawierające mnóstwo patogenów, mogą przyczynić się do wielu groźnych chorób.

Kto w Warszawie zwalcza pluskwy?

zwalczanie pluskiew warszawaDawniej uważano, że pluskwy bytują najczęściej w dzielnicach biedoty lub ludzi, u których warunki sanitarne urągają normom. Jednak nic bardziej mylnego, bowiem z czasem udowodniono, że pluskwy żyją dosłownie wszędzie, dlatego też możemy je spotkać w starych kamienicach, blokach, jak też nowoczesnych apartamentowcach. Te owady są niezwykle żarłoczne i w przeciwieństwie do komarów, nie kąsają nas raz, ale kilkukrotnie. Często w okolice twarzy, szyi oraz ust, gdyż kusi je obecny w wydychanym przez nas powietrzu, dwutlenek węgla. Przy każdym ugryzieniu pluskwa wpuszcza nam koagulant, który zawiera mnóstwo zarazków, w tym bakterie, pasożyty oraz wirusy. Toteż ich ugryzienie może skończyć się zapaleniem opon mózgowych, a nawet silnym wstrząsem anafilaktycznym. Jeśli chcemy zdecydować się na zwalczanie pluskiew Warszawa jest miastem, gdzie działa bardzo dużo firm dezynsekcyjnych. Zajmują się ona także eksterminacją pluskiew i robią to kompleksowo. To znaczy nie tylko eliminują zastane osobniki, ale także zabezpieczają miejsca, w których znów mogłyby się zalęgnąć. Koszt zwalczania tych owadów kształtuje się zwykle na poziomie dwustu-dwustu pięćdziesięciu złotych. Natomiast jeśli osobników jest mało, cena na pewno będzie niższa.

Pluskwy to bardzo małe owady, ale stanowią dla nas bardzo duże zagrożenie. W dodatku bardzo szybko się rozmnażają, co stanowi zagrożenie dla wszystkich domowników, a głownie dzieci, które nie wiedzieć czemu, pluskwy sobie szczególnie upodobały.