Wiele mieszkań, usytuowanych w starych blokowiskach nadal wyposażonych jest w duże, niewygodne w użyciu i nieekonomiczne bojlery i piece elektryczne do wody. Owe bloki najczęściej nie mogą być podłączone do głównego ciągu ciepłowniczego, dlatego muszą być wyposażane w urządzenia, które dadzą mieszkańcom dostęp do ciepłej wody w kranie.

Ekonomiczne ogrzewacze elektryczne

ogrzewacz elektryczny przepływowyOgrzewacze do wody są obecnie najczęściej używanymi urządzeniami, mającymi zapewniać mieszkańcom dopływ ciepłej wody do dowolnego ujęcia w domu. Są one bowiem znacznie mniejsze niż piece, nie mając często wymiarów większych niż pięć na pięć centymetrów, i pracują tylko w momencie w którym otwarty jest zawór do którego zostaną podłączone. Istnieje wiele różnych rodzajów ogrzewaczy do wody, aczkolwiek najbardziej popularnymi w tym momencie pozostaje ogrzewacz elektryczny przepływowy o bardzo niewielkich gabarytach i zużyciu energii. Taki ogrzewacz może być zamontowany w miejscu dotychczasowo wykorzystywanego pieca elektrycznego do wody, lub też stanowić źródło ciepłej wody w nowym mieszkaniu, nie posiadającym dostępu do ciągu ciepłowniczego. Zużywa on bardzo nieznaczne ilości energii elektrycznej, a dzięki niewielkim rozmiarom może być zamontowany w niemal dowolnym miejscu za zaworem wodnym. Niektóre ogrzewacze montowane są bezpośrednio w bateriach kranów, dzięki czemu mogą być używane jeszcze wygodniej, i nie zajmować miejsca w ogóle.

Są równie skuteczne jak ich standardowe odmiany, aczkolwiek używane są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nie tylko wymiana urządzenia grzewczego do wody, ale również i baterii. Są więc częstym widokiem w hotelach i w obiektach użytkowych. Zastosowanie ogrzewacza pozwala także zminimalizować koszty, jakie należałoby wydać na zużycie ciepłej wody.