Jeśli chodzi o różnorodne produkty, które wykorzystywane są do zorganizowania bezpiecznego ruchu drogowego, wśród nich należy rozróżnić produkty, które są stojące, jak i te, które naklejane są na powierzchnię jezdni lub chodnika. Chyba każdy z tych produktów charakteryzuje się określoną funkcjonalnością, która pozwala na osiąganie konkretnych korzyści w ruchu drogowym.

Wytrzymała taśma najezdniowa

trwała taśma najezdniowaJednym z akcesoriów, które znajdują swoje zastosowanie w przypadku poziomej organizacji ruchu drogowego, są taśmy najezdniowe. Trwała taśma najezdniowa, jak sama nazwa już sugeruje, jest naklejana na powierzchnię ulicy, wszędzie tam, gdzie konieczne jest wyznaczenie widocznego oznakowania. Jeśli jezdnia jest remontowana i zmienia się organizacja ruchu, która wyznaczana jest przez poziome oznakowanie, najczęściej zmiany nanosi się przy wykorzystaniu dobrej jakości taśmy najezdniowej. Najczęściej taśma tego typu produkowana jest w taki sposób, by charakteryzowała się ona właściwościami odblaskowymi. Dzięki temu oznakowanie jest bardzo dobrze widoczne nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorem i w nocy, kiedy pada na nią światło z reflektorów samochodowych. Taśma może charakteryzować się różną szerokością, dzięki czemu mamy możliwość zastosowania jej w taki sposób, którego potrzebujemy, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i pieszym. Czas remontu drogi jest najczęstszym zastosowaniem taśmy najezdniowej.

Innym zastosowaniem jest wykorzystywanie taśmy, by w sposób wyraźny zaznaczyć miejsce, w którym piesi wkraczają na jezdnię. Przy wykorzystaniu taśmy najezdniowej czasami wytycza się bezpieczną przestrzeń, np. na dworcach kolejowych, zaznaczając tym samym miejsce, w którym bezpiecznie mogą poruszać się osoby, które oczekują na pociąg.