Drewno posiada niezwykły urok, dlatego od lat jest wykorzystywane w przemyśle budowlanym i wykończeniowym. Poza znakomitym wizualnym pięknem, jakie oferuje wszystkim tym, którzy zastosowali je we wnętrzu – jego ogromnymi i niezaprzeczalnymi zaletami są solidność i wytrzymałość. Drewno, trwałe i szlachetne, jest surowcem wziętym wprost z natury. Jako takie bardziej sprzyja zdrowiu użytkowników i otaczającego środowiska. 

Najlepsza podłoga jest z drewna

Napodłogi drewniane w Krakowie rynku istnieje wiele podłóg, które można skutecznie zastosować w domu. Są to oczywiście wszelkiego rodzaju wylewki – żywiczne lub betonowe, duży wybór kamieni i płytek, a oprócz tego imitujące drewniane deski – panele. Każde z tych rozwiązań posiada wiele zalet, ale też mnóstwo wad i zagrożeń. Większość podłóg nowoczesnych bywa niestety bardzo nietrwała oraz mało odporna na drobne uszkodzenia, wilgoć czy zarysowania. Podłogi drewniane w Krakowie, gdzie od lat najchętniej zamawiają kupujacy, okazują się na tle standardowych wykończeń jednym z lepszych wyborów klientów. Autentyczne deski ułożone na surowej posadzce to zawsze gwarancja najlepszej jakości i długotrwałego efektu. Drewno jest „miękkie”  i „ciepłe”  – stąd wrażenie przytulności, jakie funduje ono całemu wnętrzu. Poza tym zróżnicowane kolorystycznie – dzięki czemu dopasowuje się do wielu aranżacji i przestrzeni. Deski, odpowiednio chronione, zazwyczaj służą przez długie lata. Pochodzą z najstarszego z możliwych surowców, dlatego wykonane z nich podłogi zawsze cieszą się uznaniem.

Najlepszym wyborem do naszych mieszkań są od zawsze produkty pochodzące bezpośrednio z natury. Dają one pewność, że ich zastosowanie będzie służyło nie tylko urodzie wnętrza, lecz także naszemu zdrowiu. Bezsprzecznie produktem naturalnym są drewniane podłogi. To wykończenie nie tylko ekologiczne, lecz także bardzo estetyczne i funkcjonalne.