Kiedyś domy były wyłącznie drewniane, gdyż drewno było jedynym odpowiednio trwałym materiałem budowlanym. Dziś postęp technologiczny sprawił, że dom można wybudować niemalże że wszystkiego, nawet z kontenerów morskich.

Budowa domków z kontenerów

domki kontenerowe całoroczneNie zawsze dom z cegły oznacza bezpieczeństwo i komfort, ponieważ budynki źle zaizolowane są zimne i jest w nich wilgoć. Przeważnie odnosi się to do starych budynków, ale przez źle wykonaną konstrukcje można szybko zniszczyć nawet nowy dom. Na rynku znajdziemy różne modele domów, które niekoniecznie są murowane, ale za to wytrzymałe, ciepłe i tanie. Jednymi z nich są domki kontenerowe całoroczne, które można wykorzystywać jako obiekt letniskowy albo dom jednorodzinny. Niewątpliwą zaletą takich domów jest szybkość i koszt budowy. Najprostsze modele kupimy już za około czterdzieści tysięcy złotych, a największe i najbardziej luksusowe mogą kosztować około stu tysięcy złotych. Porównując tą cenę do standardowych domów z cegły, łatwo zauważyć, że jest ona zdecydowanie niższa, dlatego też dla wielu osób to atrakcyjna oferta. Do produkcji domów wykorzystywane są kontenery morskie, które są specjalnie dostosowywane, aby mogły spełniać wymagania mieszkalne. Ze względu na ocieplenie w ścianach, podłodze i suficie, w domku kontenerowym można mieszkać przez cały rok, gdyż są ciepłe. Jeżeli chodzi o ogrzewanie, to jest ono elektryczne, ale mimo tego nie generuje ono zbyt wysokich kosztów, ponieważ nie ma konieczności ogrzewania dużych powierzchni.

Domy z kontenerów są najczęściej wybierane na domki letniskowe, z uwagi na mniejszą powierzchnię i niskie koszty. Również czas jest tu kwestią decydującą, ponieważ można go mieć na swojej działce już w ciągu kilku dni od momentu złożenia zamówienia.