Czas pandemii na świecie bardzo wpłynął na nasze postrzeganie bezpieczeństwa szczególnie w zakresie higieny osobistej. Dzisiaj już nikt nie kwestionuje sprawę mycia rąk i ich dezynfekcji. Tylko tak możemy uchronić się przed bakteriami i wirusami i uniknąć związanych z tym większych konsekwencji zdrowotnych, które mogą wystąpić w późniejszym okresie.

Ręcznik jednorazowy typu zz zapewnia bezpieczeństwo

ręczniki zzSzczególnie ważne jest podejście do spraw higieny osobistej w miejscach, gdzie na raz przewija się mnóstwo ludzi. Mowa tutaj o zakładach pracy czy galeriach handlowych, biurach urzędach i tym podobnych miejscach, które charakteryzują się tym, że w jednym określonym miejscu i czasie spotyka się tam duża liczba osób mogąca przenosić groźne dla nas bakterie i zarazki. Tak jak można dla takich osób wyznaczyć odstępy w biurze i hali magazynowej, tak już większy problem jest ze wspólną łazienką, gdzie chcąc czy nie chcąc każdy będzie musiał się udać. Specjaliści od BHP zalecają w takich miejscach ręczniki zz, które ze względu na to, że są jednorazowego użytku, mocno ograniczają rozprzestrzenianie się zarazków. Po prostu ręcznika zz nie użyje nikt inny, gdyż po jego zastosowaniu po prostu wyrzucamy go do kosza. Te ręczniki powstają z reguły z recyklingu i są tanie w produkcji, dlatego z powodzeniem mogą zastąpić nam ręczniki wielorazowe. Ich układ w stertę pozwala na łatwe ładowanie ich do automatów dozujących, co znacznie przyspiesza pracę z nimi.

Oczywiście najlepiej jest jeśli takie ręczniki właśnie podaje się poprzez automat. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że zarazki pozostaną na stercie, którą każdy będzie dotykał. W automacie natomiast mamy tylko dostęp na raz do jednego ręcznika, który jest wysunięty od spodu i dzięki temu nie pozostawimy wirusów na następnych.