Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju etykiety musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano plomby na gwarancję. Warto również zwrócić uwagę na wielkość etykiet samoprzylepnych, a także klej, który zostanie wykorzystany do produkcji odpowiednich plomb gwarancyjnych.

Gdzie plomba gwarancyjna będzie wykorzystana?

plomby gwarancyjneMusimy na początek dokładnie określić, na jakim produkcie będzie naklejona plomba gwarancyjna, ponieważ każdy materiał ma inne właściwości. Warto przede wszystkim postawić na etykiety foliowe, które są odporne znacznie bardziej od etykiety papierowej i mają zwiększoną odporność na ścieranie oraz temperatury, a także warunki atmosferyczne. Akryl to obecnie najlepszy materiał, z którego wykonuje się solidne plomby gwarancyjne. Materiał taki jest odporny na działanie wysokich temperatur, a także na promieniowanie UV oraz różnego rodzaju chemikalia. Najczęściej z takiego materiału wykonuje się odpowiednie plomby, które służą do oznaczenia różnych elementów na produkcji. Najczęściej możemy zdecydować się na to, aby zakupić plombę w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi rogami. Możemy jednak u producenta zdecydować się na dowolny kształt etykiety lub plomby gwarancyjnej, którą potrzebujemy i możemy wybrać etykiety w kształcie koła lub elipsy albo też w niestandardowych wymiarach. Również przy wyborze odpowiednich plomb gwarancyjnych musimy zdecydować się na rodzaj kleju, który zostanie zastosowany.

Najlepiej jest wybrać klej do plomby gwarancyjnej, taki który będzie mocny oraz łatwo będzie można go odlepić. Możemy zdecydować się na to, aby do plomby gwarancyjne i zastosować najmocniejszy klej, który jest niezbędny w sytuacji, kiedy potrzebujemy zastosować plombę gwarancyjną na nierównych powierzchniach, najczęściej chropowatych.