Spektrum zastosowań węży w przemyśle jest wysoce zróżnicowany. W zasadzie tego typu połączenia są wykorzystywane w niemal każdym rodzaju działalności, również rolnictwie. Zasadą jest oczywiście to, że wszystkie elementy stanowiące takie połączenie muszą być wykonane z najbardziej wytrzymałych materiałów. Chodzi tutaj o wytrzymałość głównie na uszkodzenia mechaniczne oraz uwarunkowania atmosferyczne.

Kilka najważniejszych funkcji przewodów ciśnieniowych

przewody ciśnienioweWęże są najczęściej wykonane z gumy o dużej elastyczności. Przewody ciśnieniowe wykorzystywane są bardzo często. Występują zarówno takie, które mają oploty tekstylne, jak i te złożone z oplotu spiralnego. Łatwo dostosować odpowiedni typ węża do potrzeb, ponieważ wszelkie parametry znajdują się zazwyczaj na zewnętrznej stronie przewodu. Wielu sklepach dostępne są węże wysokociśnieniowe dwu- lub czterooplotowe. Tego rodzaju przewody zaleca się do stosowania w przemyśle elektronicznym. Istnieje wówczas większe bezpieczeństwo oraz mniejsze ryzyko powstawania awarii w poszczególnych pomieszczeniach. Niezależnie od miejsca zastosowania bezsprzeczny jest fakt, że najbardziej istotna jest jak najwyższa jakość wykonania oraz łącząca się z nią solidność wykonania. Przewody pełnią tak ważną funkcję, że jest to warunek konieczny, bez którego nie powinno być możliwe wykonanie właściwego połączenia. Dodatkowo, osoba, która jest odpowiedzialna  za wykonanie połączenia powinna posiadać niezbędną do tego celu wiedzę.

Węże wysokiej jakości mogą zagwarantować pełną niezawodność funkcjonowania każdego układu, w którym zostaną zamontowane. Przewody o znacznie podwyższonych parametrach ciśnieniowych są projektowane z troską o każdy detal, dlatego jest bardzo dobrze dostosowany do pracy w układach o wysokim ciśnieniu roboczym.