Rozwój parków przemysłowych w wielu miastach Polski spowodował, że bardzo dużo brygad zajmujących się rozprowadzaniem układów elektrycznych rozszerzyło profil swojej działalności. Oprócz rozprowadzania przewodów w niskich obiektach wielorodzinnych, zaczęli układać kable na znacznej wysokości w halach przemysłowych. Jednak aby było to możliwe, musieli się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt zapewniający bezpieczną i komfortowa pracę.

Aluminiowe rusztowania Drabex

rusztowania aluminiowe jezdne drabexWielu elektryków zdecydowało się na dodanie do swojego wyposażenia rusztowań przestawnych. Aluminiowe konstrukcje, które są oferowane przez producentów, pracownicy mogą bardzo łatwo przewozić na pace samochodów dostawczych. Elementy, z których składa się konstrukcja są bowiem płaskimi ramkami, które bardzo łatwo ustawić jedną przy drugiej. Bardzo prosty jest również montaż rusztowania. Nie zajmuje on dużo czasu, nawet w przypadku, kiedy wykonuje go jedna osoba. Rusztowania aluminiowe jezdne Drabex są wyposażone w bardzo wytrzymałe kółka ze specjalnego tworzywa. Dzięki nim bardzo łatwo jest przesunąć konstrukcję w inne miejsce. Jest to bardzo ważna cecha, właśnie dla elektryków, który rozprowadzają przewody pod sufitami hal o dużych powierzchniach. Aby rusztowanie było bezpieczne, przy jednym z kół znajduje się specjalny hamulec. Jego zaciągnięcie skutkuje tym, że konstrukcja nie rusza się i zachowuje stabilność, kiedy pracują na niej pracownicy.

Rusztowania aluminiowe występują w różnych wysokościach. Dzięki segmentom, z których się składa możemy budować konstrukcję na dowolną wysokość. Platforma robocza jest zwykle zbudowana z aluminiowych płyt, które mają specjalną, antypoślizgową powierzchnię. Pozwala to na bezpieczne wykonywanie pracy, nawet kiedy rusztowanie jest mokre.