Nie da się ukryć, że samochód jest obecnie potrzebny niemalże każdej dorosłej osobie. Samochód wykorzystuje się, aby dostać się do pracy, dostarczyć towar, dojechać do klienta. Wiadomo, że można korzystać z samochodów różnych marek i modeli.

Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych i serwisowych

śląski wynajem samochodówMożliwy jest wybór odpowiedniego samochodu w wypożyczalni. Coraz więcej osób decyduje się na wypożyczenie samochodu, a nie na jego leasing. Wypożyczalnie mają całkiem atrakcyjne warunki korzystania z oferty. Wiele osób zastanawia się, co dzieje się po okresie wynajmu samochodu osobowego lub dostawczego. Taki samochód można albo oddać albo wykupić. Po oddaniu samochodu do wypożyczalni można znowu podpisać kolejną umowę najmu krótkoterminowego lub długoterminowego i wziąć zupełnie inny samochód. Jeśli chodzi o wykupienie samochodu, to jego cena będzie naprawdę atrakcyjna. Jest to dobre rozwiązanie dla klientów prywatnych oraz różnych przedsiębiorstw, które potrzebują dobrej floty samochodowej w korzystnej cenie. Taki śląski wynajem samochodów budzi spore zainteresowanie wśród klientów. Szczególnie korzystne jest to dla firm, które mogą odliczać podatek VAT od rat leasingowych oraz tych związanych z serwisem samochodu. Oczywiście samochód prawnie należy do wypożyczalni. Trzeba dbać o takie auto i nie doprowadzić do żadnych zniszczeń, bo naprawy będzie pokrywał klient. Wypożyczalnie zazwyczaj nie analizują zdolności kredytowej danego klienta.

Finansowanie polegające na wynajmie długoterminowym samochodu można uzyskać nawet w pierwszym dniu prowadzenia działalności gospodarczej – dla wielu firm jest to niezwykle ważne. Oprócz tego można liczyć na bardzo korzystne rabaty od dealera samochodowego na konkretne pojazdy. Te wszystkie zalety sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj finansowania.