Orliki oraz inne boiska sportowe bardzo często znajdują się w miastach w pobliżu różnych zabudować czy parkingów. Nie da się ukryć, że młodzież grająca w piłkę na tego typu obiektach często uderza tak mocno, że piłka zmierza w kierunkach, w których lecieć nie powinna. W związku z tym właściciele takich obiektów sportowych bardzo często inwestują swoje pieniądze w specjalne siatki mające za zadanie przechwytywanie takich piłek. 

Mocne siatki otaczające boiska

piłkochwytyJak sama nazwa wskazuje głównym zadaniem piłkochwytów jest przechwytywanie i zatrzymywanie lecących piłek. Konstrukcje tego typu najczęściej możemy spotkać na różnych orlikach czy boiskach wielofunkcyjnych. Niekiedy występują one również na kortach tenisowych. Piłkochwyty to konstrukcje stalowe, w których oczywiście kluczową rolę odgrywa siatka. Obecnie w sprzedaży dostępne są różnorakie rodzaje piłkochwytów i różnią się one przede wszystkim wysokością oraz rodzajem siatki. Przykładowo kupując piłkochwyty do ogrodzenia boiska do piłki nożnej możemy wybrać siatkę o dość dużych oczkach. Jednak już w przypadku kortów tenisowych nie spełni ona swojego zadania. Producenci konstrukcji jakimi są piłkochwyty bardzo często sprzedają gotowe zestawy. Zalicza się do nich przede wszystkim siatka ale również ocynkowane lub lakierowane słupki z metalu oraz specjalne zaczepy, które umożliwiają przymocowanie siatki do tychże słupków. 

W przypadku boisk dla dzieci warto poważenie pomyśleć nad zakupem specjalnych gąbek otaczających słupki od piłkochwytów. Gąbki te sprawią, że ewentualne zderzenie z takim słupkiem nie spowoduje żadnych uszkodzeń. Zarówno piłkochwyty oraz wszystkie niezbędne akcesoria można znaleźć w popularnych serwisach aukcyjnych ale są one często dostępne w sklepach stacjonarnych.