Ogromna ilość osób marząc o tarasie chce by było to miejsce możliwie najbardziej nasłonecznione. Często osobom takim zależy również na tym by taras posiadał dach. Wniosek jest więc oczywisty – musimy zastosować jakiś przezroczysty materiał. Wybór najczęściej pada na szkło ale dziś chciałbym przedstawić Państwu materiał, który świetnie takie szkło imituje.

Skuteczna alternatywa dla szkła

poliwęglan komorowy 16mmŻeby nasz taras był świetnie nasłoneczniony musimy zastosować materiał, który będzie w stanie przepuścić odpowiednią ilość promieni słonecznych. Oczywiście materiałem takim jest szkło ale stosowanie go na dachach jest dość ryzykowne, mało praktyczne i dodatkowo trudne w realizacji. W związku z tym sporo osób decyduje się na kupno materiału jakim jest poliwęglan komorowy 16mm. Grubość taka jest optymalna bowiem pozwala przepuszczać aż 82% promieni słonecznych przy jednoczesnym zachowaniu twardości materiału. Poliwęglan ten jest niezwykle odporny na uderzenia. Możemy więc być spokojni o to że obficie padający grad uszkodzi nasz dach. Nawet piłki kopane przez nasze dzieci po prostu się od takiej poliwęglanowej płyty odbiją nie pozostawiając po sobie śladu. Co ciekawe poliwęglan świetnie sprawdza się również jako izolacja termiczna. W związku z tym często stosuje się go również na ściankach. Gdy ten materiał pojawił się w sprzedaży ogromna ilość osób postanowiła go zakupić w celu zbudowania szklarni. Był to również doskonały pomysł i ten materiał świetnie się w tej roli sprawdził.

Ogólnie rzecz ujmując poliwęglan jest materiałem, który nie tylko skutecznie zastępuje szkło ale również po wieloma względami go przewyższa. Warto w tym miejscu wspomnieć chociażby o wadze szkła, która jest nieporównywalnie większa od wagi płyt wykonanych z poliwęglanu. W szczególności wersje komorowe są niezwykle lekkie.