Na temat nowoczesnych metod ocieplania domów mówi się ostatnimi czasy bardzo dużo. Metod tych bez wątpienia jest obecnie bardzo dużo. Już definitywnie skończyły się te czasy gdy jedynym rozwiązaniem w kwestii ocieplania było zastosowanie styropianu lub też wełny mineralnej. Na chwilę obecną szczególnie dużym uznaniem zaczyna cieszyć się ocieplanie poddaszy specjalnym rodzajem pianki.

Nowoczesne metody ocieplania domów

izolacja natryskowaNa chwilę obecną bardzo często słyszy się o tym, że kolejne rzesze Polaków zdecydowały się na ocieplenie swojego domu przy użyciu pianki poliuretanowej. Takie rozwiązania są niezwykle popularne ale składa się na to bardzo dużo czynników. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że izolacje natryskowe pianką poliuretanową nie obciążają konstrukcji budynku. Pianka ta jest bowiem niezwykle lekka ale przy tym zachowuje swoje doskonałe właściwości termoizolacyjne. Na chwilę obecną wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje takiej pianki. Pierwszą z nich jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Pianki tego typu nie przepuszczają pary wodnej ani żadnych innych gazów ale za to są niezwykle skuteczne w związku z zatrzymywaniem ciepła we wnętrzu pomieszczenia. Izolacja natryskowa przy udziale tej pianki jest wykonywana najczęściej na budynkach murowanych. Drugim rodzajem pianki PUR jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. W tym wypadku nieco spada efektywność ale za to pianka ta może przepuszczać parę wodną dzięki czemu nasz budynek może „oddychać”.

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe przy udziale pianki poliuretanowej to obecnie rozwiązanie niezwykle popularne. Takie izolacje możemy wykonać bardzo szybko i nie będziemy musieli za bardzo ingerować w konstrukcję całego budynku. Szczególnie popularne jest nakładanie wspomnianej pianki na poddaszach budynku.