W praktycznie każdym domu obecnie znajdują się dywany. Takie elementy wystroju wnętrz nawet po wielu latach od zakupu mogą zachwycać swoim wyglądem. Jednak trzeba podkreślić, że często dywany ulegają zabrudzeniu nawet przez najzwyklejsze z nich korzystanie. Nie należy w takim wypadku podejmować tak radykalnych kroków jakim jest wymiana dywanu na nowy.

Szybkie pranie dywanu

najlepsze pranie dywanów - cena we WrocławiuDywany składają się z dwóch głównych elementów. Pierwszym z nich jest runo dywanowe a drugim osnowa, która znajduje się u dołu na styku dywanu z podłogą. W przypadku zabrudzenia dywanu najczęściej jest tak, że zanieczyszczenia zatrzymują się na runie. W takim wypadku usunięcie zanieczyszczeń nie będzie bardzo dużym problemem. Zdecydowanie trudniej usuwa się zanieczyszczenia z osnowy. Jednak w Polsce działa wiele firm, które oferują najlepsze pranie dywanów – cena we Wrocławiu za taki zabieg jest często zależna od obranej metody. W przypadku wyprania dywanu w domu lub biurze klienta stosuje się najczęściej metodę ekstrakcyjną. Sposób ten polega na odkurzeniu dywanu oraz wypraniu go z użyciem specjalnego odkurzacza piorącego. Taki odkurzacz nawilża powierzchnię runa oraz nakłada na niego pianę aktywną powstającą z połączenia wody ze specjalnym detergentem. Po jakimś czasie dochodzi do rozbijania zanieczyszczeń i wówczas konieczne jest wciąganie wszystkiego z użyciem wspomnianego wcześniej urządzenia.

Gdy zdarzy się tak, że zabrudzenia na powierzchni dywanu będą znacznie poważniejsze to wówczas do wyprania warto zastosować metodę na wskroś. Sposób ten polega na wypraniu dywanu w specjalnej pralce. Zdarza się często tak, że w takiej pralce dywan musi spędzić nawet kilka godzin. Sporo tutaj zależy od stopnia zanieczyszczenia. Jednak efekty zawsze są zadowalające.