Wiele osób decyduje się dzisiaj na zakup drona. Niektórzy chcą się nim tylko pobawić i wykorzystać do celów sportowo-rekreacyjnych, inni natomiast wychodzą z założenia, że może to być interesująca forma pracy zarobkowej. Jeśli jednak chcemy zawodowo zajmować się kręceniem filmów z drona, to musimy zdobyć odpowiednie uprawnienia. Otrzymamy je wyłącznie po odbyciu specjalistycznych kursów. Czy takie szkolenia są jednak przydatne w wymiarze praktycznym?

Szkolenia UAVO dla każdego

szkolenia uavo warszawaPoczątkujący operatorzy dronów wychodzą z założenia, że wszystkiego można nauczyć się samemu. Poniekąd jest to prawda, same umiejętności pilotażu nie wymagają wielogodzinnego treningu, bywa, że niektórzy bardzo szybko uczą się sterować urządzeniem. Ważne jednak, aby wiedzieć, na jakich obszarach nie możemy sobie pozwolić na latanie dronem, w jakich okolicznościach może on stworzyć zagrożenie dla otaczających nas ludzi, czy chociażby jakich obiektów nie możemy filmować. Takie uprawnienia nazywają się UAVO ( Unmanned Aerial Vehicle Operator – z ang. operator bezzałogowego statku powietrznego) i można je zdobyć w wielu miejscach w Polsce. Wszystko oczywiście zależy od naszych potrzeb. Wiele osób szukających sposobów na otrzymanie pozwolenia do założenia działalności opierającej się o kręcenie filmów dronem za pieniądze musi odbywać szkolenia UAVO Warszawa, Poznań, Kraków czy Katowice to tylko przykłady miast, w których znajdziemy placówki oferujące tego rodzaju kurs.

Jeśli chcemy skomercjalizować naszą chęć latania dronem, to niestety odbycie kursu i zdobycie uprawnień będzie konieczne. Na szczęście nie generuje to ani żadnych większych problemów, czy poważniejszych wydatków – jedynym kosztownym wydatkiem będzie tutaj sam dron, ale ten już pewnie i tak dawno kupiliśmy, pozostało się jedynie odpowiednio przeszkolić.