Z problemami dotyczącymi wad wzroku borykają się osoby w każdym wieku. Niestety, ale pogarszający się wzrok może stanowić niemały problem i dyskomfort. Istnieje kilka rodzajów wad wzroku, między innymi astygmatyzm, krótkowzroczność i dalekowzroczność . Każdy, kto boryka się z takim problemem powinien skonsultować się z okulistą.

Soczewki zamiast okularów

soczewki kontaktoweOkulista przeprowadza badanie  i wywiad, dzięki któremu pacjent dowie się, z jaką wadą wzroku się zmaga. Następnie okulista przepisuje receptę na okulary korekcyjne zgodne z wadą wzroku.  Jednak nie każdy pacjent decyduje się na ich zakup i zamiast nich wybiera soczewki kontaktowe, które są bardziej komfortowe w noszeniu. Soczewkę umieszcza się na rogówce oka, jest ona zupełnie niewidoczna. Coraz więcej osób decyduje się na wybór soczewek kontaktowych zamiast okularów. Jednak należy pamiętać o zasadach jakie obowiązują przy ich noszeniu. Soczewki należy zdejmować na noc i czyścić je specjalnym płynem. Istnieje wiele rodzajów soczewek. Można je podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, ze względu na dostosowanie do wady wzroku oraz ze względu na czas ich noszenia. Istnieją również soczewki, które nadają oczom inny kolor lub wzór. To dobra, nieinwazyjna na stałe opcja dla tych, którzy lubią eksperymentować z wyglądem. Wybór soczewek powinien być skonsultowany z okulistą, który pomaga dostosować je indywidualnie do każdego.

Soczewki można zakupić w Internecie, a także stacjonarnych salonach okulistycznych. Według preferencji można dopasować sobie ważność soczewek. Ich żywotność może być dwutygodniowa, miesięczna, kwartalna, a nawet roczna. Pamiętać należy o dbaniu o nie i o to, aby zakładać soczewki umiejętnie i ostrożnie.  Jest to dobre zastępstwo dla okularów.