Przy wielu klatkach schodowych, usytuowanych na przykład w blokach lub kamienicach, swoje zastosowanie znajduje między innymi balustrada, dzięki której możliwe jest bezpieczne poruszanie się po schodach. Takiego rodzaju balustrady wykonane zostają z aluminium lub metalu, a ich wzór oraz wykonanie zależne jest od osoby odpowiedzialnej za zastosowanie tego systemu.

Eleganckie balustrady z aluminium

balustrady aluminioweW nowoczesnych blokach mieszkalnych, stosowane zostają wyłącznie aluminiowe balustrady przy schodach, dzięki którym dostajemy się z parteru na wyższe kondygnacje budynku. Jeśli budynek został zaprojektowany w więcej niż pięciu kondygnacjach, konieczne jest zastosowanie windy. Do określonego limitu pięter natomiast, deweloperzy stosują wyłącznie klatkę schodową, po której mieszkańcy dostają się do swoich mieszkań na wyższych kondygnacjach niż parter. Przy każdej klatce schodowej w nowoczesnych blokach oraz w gospodarstwach domowych, zarówno na schodach zewnętrznych oraz wewnętrznych, swoje zastosowanie znajdują balustrady aluminiowe, których zastosowanie jest konieczne, jeśli chcemy bezpiecznie poruszać się po klatkach schodowych. Większość nowoczesnych klatek schodowych, zostaje wykończonych płytkami ceramicznymi o odpowiedniej klasie odporności na poślizg, niemniej jednak i to wydaje się zbyt mało, aby zrezygnować z zastosowania balustrady, która zapewnia nam stabilność poruszania się po schodach.

Warto zapoznać się z możliwościami oraz sposobami zastosowania systemów tego rodzaju. W dzisiejszych czasach każdy projektant wnętrz, w swoim projekcie wykonywanym na zlecenie klienta, uwzględnia także zastosowanie specjalnych balustrad, które w żaden sposób nie niszczą wizerunku wnętrz, a jedynie poza aspektem funkcjonalności, podnoszą prestiż każdego wnętrza.