Na posłanie dziecka do żłobka każdego roku decyduje się kilkadziesiąt tysięcy rodziców, który zmuszeni sytuacją muszą wrócić do pracy. To trudna decyzja, ale często konieczna, dlatego warto zawczasu już o tym pomyśleć, aby znaleźć miejsce.

Kiedy odbywają się rekrutacje do żłobków?

rekrutacja do żłobka mielecRodzice, którzy podjęli decyzję, że zapiszą dziecko do żłobka, zaczynają od poszukiwania najlepszej placów, która znajdzie się blisko ich domu lub miejsca pracy. Mają oni do wyboru żłobki państwowe lub prywatne, które przeważnie mają podobny poziom opieki. Przeważnie od marca do kwietnia trwa rekrutacja do żłobka Mielec jest miastem, w którym może się ona zacząć nieco wcześniej lub później. Każdy żłobek ma mniej więcej takie same zasady przyjmowania i najczęściej można jednocześnie złożyć podania do kilku placówek. Dzięki temu zwiększamy szanse na przyjęcie dziecka do którejś z wybranych placówek. Jeżeli chodzi o wolne miejsca, to przeważnie jest z nimi problem w żłobkach państwowych, ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem. Prywatnych żłobków jest znacznie więcej, zatem w nich można poszukać miejsca. W rekrutacji oceniane są różne czynniki, które wpływają mniej lub bardziej pozytywnie na naszą korzyść. Oceniana jest sytuacja życiowa, czy rodzice pracują, czy są wielodzietną rodziną i czy mieszkają lub pracują w rejonie żłobka. Przeważnie w okolicach wakacji są podawane wyniki rekrutacji i ogłaszany ewentualny dodatkowy nabór, jeżeli zostaną jakieś wolne miejsca. Dla przyjętych dzieci, żłobek się zaczyna pierwszego września.

Składając dokumenty do kilku żłobków, w razie przyjęcia we wszystkim mamy komfortową sytuację i możemy dowolnie wybrać, do którego wolimy posłać malucha. Jeżeli złożymy je tylko do jednego, to w razie nie dostania się, będziemy musieli szybko szukać wolnych miejsc gdzie indziej.