Latem cała przyroda budzi się do życia, ale nie wszystkie stworzenia są przyjazne ludziom. Szczególnie przeszkadzają nam nieproszeni mali goście, którzy wdzierają się do naszych mieszkań, gryzą, brudzą i denerwują swoim bzyczeniem. Komary, muchy, meszki, pasikoniki i biedronki często wpadają do naszych pokojów, zwłaszcza jeśli mieszkamy blisko pól uprawnych, lasów czy parków. Trzeba pamiętać, że przenoszą one groźne dla zdrowia drobnoustroje, dlatego powinniśmy się ich pozbyć.

Moskitiera zwijana w harmonijkę

moskitiera plisowana warszawaNa piknik w parku czy wycieczkę do lasu możemy ubrać się tak, aby insekty nie miały dostępu do skóry, jednak jest to uciążliwe, szczególnie kiedy na zewnątrz panuje upał. Można stosować spreje odstraszające z olejkami eterycznymi, aby ochronić się przed ugryzieniami, a w domu podłączać do kontaktu specjalne elektryczne urządzenia, które wabią komary i rażą je prądem. Nie pozbędziemy się jednak w ten sposób much, pszczół, szerszeni, os ani innych niebezpiecznych owadów, dlatego potrzebne jest rozwiązanie bardziej radykalne. Najlepszą opcją wydaje się moskitiera plisowana Warszawa to jedno z miast, w których możemy zamówić usługę instalacji takiego systemu osłonowego. Siateczka moskitiery składa się z tysięcy malutkich otworów, które są tak drobne, że nie pozwolą przedostać się do wnętrza domu nawet najmniejszemu stworzeniu. Systemy plisowane działają tak, że materiał zwija się w harmonijkę. Specjalny mechanizm utrzymuje go w prowadnicach. Taką siatkę możemy zamontować w układach balkonowych albo drzwiach przesuwnych.

Dokuczliwe i głośno bzyczące owady, w tym niebezpieczne dla alergików osy i pszczoły mogą zostać raz na zawsze wyproszone z naszego mieszkania i domu. Wystarczy zainwestować w instalację moskitier, które nie pozwolą im przedostać się do wnętrza budynku. Niektóre firmy oferują nawet specjalne systemy plisowane, które można wygodnie zwijać i rozwijać.