Każda decyzja podjęta przed budową domu i w czasie jej trwania ma ogromny wpływ nie tylko na przebieg prac, ale też na trwałość poszczególnych elementów konstrukcji oraz wygodę użytkowania budynku. Z tego względu należy dobrze je przemyśleć i wybrać takie rozwiązania, które będą sprawdzać się przez wiele kolejnych lat i będą gorzej funkcjonować.

Wybór odpowiedniego ocieplenia domu

profesjonalne ocieplanie pianką na ŚląskuJedną z kluczowych kwestii nad jakimi należy się zastanowić jest wybór materiału na ocieplenie oraz firmy, która wykona izolację. Zarówno materiał jak i usługi muszą stać na najwyższym poziomie, aby izolacja sprawdzała się przez wiele lat. Wśród najpopularniejszych obecnie materiałów można wymienić styropian, wełnę szklaną i mineralną, a także pianki poliuretanowe – otwarto- oraz zamkniętokomórkowe. Ze względu na sposób nakładania i swoje właściwości, pianki zaczynają się wybijać na prowadzenie w tym zestawieniu. Są bardzo odporne na upływ czasu, bezpieczne dla zdrowia, w tym dla alergików, mogą nawet mieć kontakt z żywnością. Ze względu na technikę nakładania, czyli natrysk, profesjonalne ocieplanie pianką na Śląsku nie zajmuje wiele czasu i pozwala uniknąć nieszczelności oraz mostków termicznych, które mogą prowadzić do dużych strat ciepła. Pianka nie zsuwa się jak wełna, jest szczelniejsza niż styropian oraz odporna na wpływ wilgoci. Do tego jest też niepalna, gdyż zwęgla się z wierzchu i nie dopuszcza ognia do niżej położonych warstw.

Natrysk pianki zajmuje nawet kilkakrotnie mniej czasu niż układanie wełny albo styropianu, jest też szybszy i znacznie wygodniejszy. Z tego względu pianki poliuretanowe są często wybierane do miejsc takich jak magazyny czy hale produkcyjne, gdzie z powodu ogromnych powierzchni i dużej wysokości jest to najlepszy sposób na izolację termiczną ścian czy dachów.