Żeby nie chorować w sezonie jesienno – zimowym, trzeba regularnie wzmacniać swoją odporność, która jest naturalną tarczą dla wirusów i bakterii. Jednak nie zawsze spożywamy odpowiednią ilość warzyw i owoców, które są głównym źródłem witamin.

Czy kroplówki z witaminą C są bezpieczne?

wlewy z witaminy c warszawaOd bardzo dawna, pacjenci przyjmowani w szpitalach mieli uzupełniane płyny, pokarmy i niezbędne składniki odżywcze w formie kroplówek, gdy byli przygotowywani do operacji lub byli ciężko chorzy. Wynika to z faktu, że dzięki tej metodzie, składniki bezpośrednio trafiają do krwiobiegu, a ich wchłanialność jest na poziomie stu procent. Dlatego też wiele klinik zdrowia, przejęło tą technikę od lekarzy i aplikują w ten sposób witaminy osobom zainteresowanym. Najczęściej korzystają z nich sportowcy, ponieważ dla nich liczy się czas na regenerację lub ewentualne uzupełnienie braków kluczowych składników. Jeżeli są na potrzebne wlewy z witaminy C Warszawa jest idealnym miastem na znalezienie kliniki oferującej taki zabieg. Sama kroplówka zabiera około piętnastu minut, po których można wstać i wrócić do normalnych zajęć. Konieczne jest jedynie siedzenie nieruchomo na czas wykonywania wlewu, gdyż ma się wbitą igłę w żyłę. Najczęściej jest wybierana witamina C, ponieważ jest kluczowym antyoksydantem w naszym organizmie, który walczy z wszelkimi infekcjami i przeciwdziała starzeniu się naszej skóry. Witamina C pochodząca z pożywienia wchłania się na poziomie sześćdziesięciu procent, a we wlewie osiąga nawet sto procent.

Warto wybierać skuteczne sposoby na uzupełnienie niedoborów witamin, ponieważ z pożywienia słabo się wchłaniają. Jeżeli mamy spory brak witaminy C w organizmie, to najlepsze będą kroplówki witaminowe, które wykonamy obecnie niemalże w każdym mieście.