Jeśli przez wiele lat masz panele podłogowe, możesz zauważyć, że w miejscu, w którym pada na nie światło stały się matowe. Co w takim przypadku zrobić, aby ograniczyć ilość promieni świetlnych w pomieszczeniu? Bo na pewno nie chcemy go przyciemnić zasłonami. Metoda na to nie jest skomplikowana, ani nie wymaga wymiany okien. Trzeba udać się do sklepu i kupić dobrą folię na szyby.

Po co używać folii samoprzylepnej?

folia samoprzylepna na szybyTak właściwie wytłumaczyłem już to na wstępie, ale warto rozwinąć temat. Folia samoprzylepna na szyby ogranicza ilość promieni UV, które dostają się do środka budynku. Co za tym idzie, wszystkie elementy drewniane, które zostały pokryte lakierem zachowają dłużej swój wygląd. Mimo tego folia samoprzylepna nie ogranicza wcale ilości światła, które wpada do pomieszczenia. Jednak na pewno zauważysz, że podczas patrzenia przez okno słońce nie będzie Cię aż tak razić. Poza tym chronisz tym sposobem szyby przed utratą swojego wyglądu. Na pewno nie porysują się, nawet gdy wytworzy się na nich warstwa lodu, a następnie zsunie się. Jest to dobra ochrona okien. Folię można naklejać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Oczywiście istnieje możliwość przyciemnienia szyb. Wtedy wystarczy wybrać folię szarą lub czarną. Polecam to zastosować w oknach dachowych. Również nie będzie nimi uciekać ciepło z budynku i zapłacimy mniejszy rachunek za ogrzewanie.

Jak widzisz, taka folia to bardzo dobry wynalazek, na temat którego warto jest się zastanowić. Jeśli wybierzesz przeźroczystą, nikt nie zauważy, że znajduje się ona na szybie. Można ją również łatwo zdjąć. Wystarczy posmarować jej krawędzie benzyną ekstrakcyjną, a następnie jednym zdecydowanym ruchem oderwać. Folia ma wiele zalet, o których opowiedzą Ci sprzedawcy, a także osoby montujące ja na oknach.