Ładna pogoda to okazja do wyjścia na świeże powietrze i do podjęcia aktywności fizycznej po mało przyjemnej zimie. Nic tak nie wpływa na zdrowie jak ruch. Nie każdy lubi biegać czy chodzić na siłownię. Świetnym rozwiązaniem, bynajmniej na początek może okazać się rower. Łączy on w sobie sport z rekreacją. Możemy w ten sposób ćwiczyć i poznawać nieodkryte miejsca.

Męski rower trekkingowy Wagant

Romet Wagant 9Mamy na swoim rodzimym rynku świetnego producenta rowerów, który jest z nami od lat. Absolutnie każde pokolenie zna markę Romet. Ma on w swojej ofercie wiele rowerów do zaproponowania między innymi bardzo wygodny pojazd dla panów Romet Wagant 9. Jest to rower trekingowy. Idealnie sprawdzi się on zarówno w jeździe po mieście jak i na weekendowy wypad za miasto. Łagodna geometria tego roweru gwarantuje wygodną pozycję w trakcie jazdy. Nierówności drogi pomaga pokonywać zamortyzowany przedni widelec. Jest to rower, który ma nie przerzutki a biegi. Do wyboru mamy aż 21 poziomów trudności. Im wyższy bieg tym wzrasta obciążenie w nogach. Ciężej nam pedałować, ale za to szybciej się jedzie. Możemy stopniować sobie wysyłek, dostosowywać bieg także do natężenia ruchu na drodze. Jeśli jest naprawdę tłoczno warto wybrać niski bieg aby dużo pedałować niewiele poruszając się na przód nie tracąc przy tym równowagi. W komplecie do tego roweru są także błotniki, bagażnik i osłona łańcucha. Cena tego pojazdu to około 1000zł i jest adekwatna do jakości.

Wycieczki rowerowe, rajdy rowerowe to bardzo popularne formy wypoczynku zwłaszcza rodzinnego. Nawet jeśli mamy niemowlaka dzięki specjalnym fotelikom dziecięcym możemy zabrać go ze sobą w podróż. Na pewno będzie zachwycony. Ścieżek rowerowych także przybywa. Warto wykorzystać ten fakt i zrobić coś dobrego dla siebie.