Swoją przygodę z transportem międzynarodowym rozpocząłem od pracy jako kierowca TIR-a. Pracowałem tak kilkanaście lat, aż w końcu stwierdziłem, że czas przejść na prowadzenie własnej działalności, co zdecydowanie bardziej przyczyni się do wzrostu moich zarobków miesięcznych.

Jak zacząć pracę w transporcie

transport międzynarodowy rzeszówStwierdziłem, że z takim doświadczeniem jakie mam w transporcie bez problemu uda mi się rozkręcić własny interes. Posiadałem również siatkę kontaktów do pracowników mojej byłej firmy, którzy szukali również nowej pracy za czasów kiedy ja jeszcze jeździłem tirami. Dlatego też wiedziałem, że znalezienie odpowiedniej kadry nie będzie żadnym problemem, a transport międzynarodowy będzie wykonywany bardzo profesjonalnie.  Kolejną kwestią, na którą chciałem zwrócić uwagę było to, jak będę pozyskiwał moich klientów. Ogłosiłem się więc na różnych stronach. Są nawet takie przystosowane do branży spedycyjnej, które agregują wszelkie oferty przewożenia ładunku. Wystarczy się na nich zarejestrować, a cały proces zamawiania ładunku będzie bardzo uproszczony, dzięki czemu też stwierdziłem, że transport międzynarodowy rzeszów jest dobrym biznesem dla każdego. Nie tylko dla osób posiadających doświadczenie w tej branży. Jednakże na pewno pomaga w dalszym prowadzeniu interesów. Do transportu międzynarodowego oprócz kadry oraz zleceń potrzebowałem również pojazdów ciężarowych. Zdecydowałem się na wzięcie paru w leasing i bardzo mi się to opłaciło. Samochody zarabiały same na siebie, a także z nawiązką otrzymywałem stałą miesięczną pensję, która była dla mnie zadowalająca i na pewno większa, niż w przypadku, kiedy pracowałem jako kierowca.

Praca w spedycji jest bardzo wymagająca, a nielimitowane godziny pracy to jest coś na porządku dziennym. Dlatego też nic dziwnego, że prawie w ogóle nie było mnie w domu, jednakże transport międzynarodowy przynosi mi wiele satysfakcji, a dostarczone ładunki były bardzo dochodowe.