Bardzo wiele przedsiębiorstw oraz osób, które nie prowadzą działalności zmaga się z problemami finansowymi. Niezwykle duża część wymienionej grupy podmiotów posiada postępowania egzekucyjne prowadzone przez komorników sądowych, albo posiadają sprawy, które znajdują się w obsłudze firm windykacyjnych.

Najlepsze usługi antywindykacyjne

kancelarie antywindykacyjneZazwyczaj są to działania, które mogą przyczynić się do pogłębienia problemów finansowych, a także uniemożliwić pozbycie się długów w przyszłości. W związku z tym wiele tego typu osób, a także firm decyduje się na nawiązanie współpracy z kancelariami, które podejmują działania odwrotne. Oznacza to, że przy pomocy mechanizmów prawnych są w stanie utrudnić wierzycielom prowadzenie działań windykacyjnych, albo nawet samego postępowania egzekucyjnego, które prowadzi komornik sądowy. Jeśli chodzi o kancelarie antywindykacyjne bardzo często możemy je spotkać w dużych miastach. Nie mniej jednak coraz częściej tego typu miejsca pojawiają się także w dużo mniejszych miasteczkach. Z tego też powodu bardzo ważne jest trafienie w odpowiednim czasie. Współpraca z taką kancelarią wiąże się oczywiście z opłatą honorarium za je usługi. Usługi tego rodzaju polegają między innymi na ogólnym pełnomocnictwie w całej sprawie. Wiązać się to może z pisaniem różnego rodzaju pism, w tym skarg na czynności dokonywane przez komornika sądowego. 

Jest to bardzo często wybierana droga do wstrzymania działań komornika. Warto jest mieć na uwadze, że złożenie takiej skargi nie wstrzymuje dokonanych wcześniej czynności. Czyli na przykład, gdy komornik dokonał zajęcia rachunku bankowego nie zostanie on zwolniony. Taką decyzję może ewentualnie podjąć sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy egzekucyjnej, która jest wobec nas prowadzona.