Mimo iż mieszkam w centrum miasta to niedaleko jest piękny i duży park. Uwielbiam tam spędzać czas wolny a zawsze jest dużo ludzi. W mieszkaniu mam okna skierowane na park i czasami obserwuję co się dzieje dookoła. Ostatnio przyjechali jacyś pracownicy.

Na ławce parkowej betonowej siedzi się bardzo wygodnie

ławka parkowa betonowaZauważyłam, że wymieniają wszystkie ławki w parku i się tym zainteresowałam. Tego dnia skończyli wszystko i wieczorem poszłam zobaczyć te zmiany. Z brzegu stała ławka parkowa betonowa, na którą usiadłam. Mój pies w międzyczasie biegał po parku a ja przyglądałam się nowej ławce. Była wyjątkowo wygodna i różniła się od poprzedniej, na której często siedziałam. Następnego dnia zauważyłam z okna, że w parku jest dużo więcej osób niż zazwyczaj. Zeszłam na dół, żeby zobaczyć co się dzieje. Na miejscu okazało się, że tak na prawdę nic się nie wydarzyło a ludzi przyciągnęła nowa ławka parkowa betonowa i postanowili więcej czasu spędzać w naszym parku. Cieszę się, że w końcu zaszły te zmiany, ponieważ stare ławki były już bardzo zniszczone i w niektórych miejscach nie było nawet jak usiąść. Kiedy wracałam do domu to spotkałam swoją sąsiadkę z pierwszego piętra. Od razu zapytała czy widziałam nowe ławki w parku co potwierdziłam. Ona rzadko tam chodziła na spacery, ale powiedziała, że teraz to na pewno codziennie będę mogła ją tam spotkać. To kluczowa zmiana w naszym parku, bo teraz to coraz więcej ludzi będzie tam chętnie przychodziło. Jest nawet nowy plac zabaw dla dzieci.

Znajomym opowiedziałam co się wydarzyło i wiem, że dzięki temu teraz częściej będziemy się spotykać w parku tak jak za dawnych czasów. To cudowne miejsce, gdzie jest mały strumyk i można poleżeć na trawie. Zaproszę też swojego przyjaciela na spacer po parku.