Węgiel kamienny jak na razie jest najbardziej kalorycznym materiałem opałowym, jaki możemy kupić w każdej części naszego kraju. Wiele osób twierdzi, że jest to problematyczne, ponieważ węgiel kamienny należy schować do jakiegoś składu. Do tego dochodzą plamy. Jednak ten problem znika, jeśli kupisz węgiel kamienny w workach. Jest on bardzo wygodny i raczej nie ma z nim żadnych kłopotów.

Workowany węgiel kamienny

węgiel kamienny workowanyWęgiel kamienny jest bardzo dobrym materiałem, jeśli chodzi o opał. Worki pakowane sa tak, aby nie było problemu z ich przenoszeniem. Węgiel kamienny workowany pakowany jest po dwadzieścia kilogramów. Jeden taki worek to koszt piętnastu złotych. Firmy, które sprzedają taki węgiel przywożą go w samochodach dostawczych. Zazwyczaj na jeden samochód mieści się aż dwieście pięćdziesiąt takich worków, dlatego zamówienia mogą być bardzo duże. Do tego możliwa jest usługa wniesienia wszystkich worków do miejsca, w którym mają być one przechowywane. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wystarczy postawić jeden worek w pobliżu pieca i korzystać z niego aż do wyczerpania. nie ma brudu, ani niewygodnego przenoszenia węgla do składu. Do tego węgiel zazwyczaj był wyładowywany na kostkach brukowych lub podjazdach, przez co trzeba było je myć. Dzięki węglowi workowanemu takie problemy po prostu nie występują i jest to bardzo ważne. Nie ma lepszego rozwiązania według mnie.

Węgiel kamienny jest bardzo kaloryczny i dlatego wielu Polaków nadal w niego inwestuje. Polska ma jeszcze bardzo bogate złoża tego surowca, dlatego należy z niego korzystać. Poza tym ten rodzaj opału można swobodnie przechowywać przez długi czas i nie ma ryzyka, że utraci on swoje właściwości. Zawsze będzie nadawał się do wykorzystania w piecu, a to jest najważniejsze.