Przez długie dziesięciolecia grzejniki zawsze montowano w jednym miejscu. Były to ściany pod naszym parapetem. W ostatnich czasach ta tendencja jednak uległa zmianie. Obecnie grzejniki to już nie tylko elementy systemu grzewczego. Na dzień dzisiejszy pełnią one również rolę dekoracyjną. W związku z tym montowane są w miejscach gdzie mają być łatwe do zauważenia. 

Polecane rodzaje grzejników 

grzejniki DiamondSystem grzewczy jest jednym z najważniejszych systemów jakie funkcjonują w naszych domach. Jeśli jesteśmy właśnie na etapie projektowania systemu grzewczego to warto dokładnie wszystko przemyśleć. Jedną z najważniejszych kwestii z tym związanych jest wybór odpowiednich grzejników. Jednym z polecanych produktów, które są często kupowane przez Polaków są grzejniki Diamond. Firma ta funkcjonuje na naszym rynku od dawna i zbiera same pochlebne opinie. Grzejniki produkowane przez tego producenta to inwestycja na długie lata. Kupując taki grzejnik możemy mieć pewność, że będzie on nam służył bardzo długo. Często kupowane są grzejniki panelowe z zasilaniem dolnym. W ten sposób zamontowany grzejnik będzie pracował jeszcze wydajniej. Chodzi bowiem o to, że ciepło unosi się ku górze co sprawia, że w takim grzejniku gorąca jest cała powierzchnia grzejnika a nie tylko jego górna część tak jak często ma to miejsce przy grzejnikach z zasilaniem bocznym. Nowoczesne grzejniki posiadają często zawory regulacyjne umieszczone u dołu by były jak najmniej widoczne. 

Już minęła era żeliwnych grzejników żebrowanych. Z biegiem lat te ciężkie kaloryfery zaczęły ustępować miejsca swoim nowoczesnym odpowiednikom. Obecnie najczęściej kupowanymi grzejnikami są te, które nie tylko wyróżniają się emitowaniem dużej ilości ciepła ale również te, które pięknie prezentują się we wnętrzach naszego domu.