Bardzo lubię chodzić w szerokich bluzach, jednakże niestety często ich jakość stoi pod wielkim znakiem zapytania i już nie chodzi o sam materiał z jakiego są wykonywane, ale o suwaki, które niestety bardzo często mają tendencję do psucia się. Dlatego od jakiegoś czasu nawet nie czekam na ten moment, kiedy suwak puści i od razu go zmieniam na porządniejszy.

Porządny suwak metalowy

suwaki metaloweProblem z suwakami pojawia się nie tylko w bluzach oczywiście, ale również kurtkach. O ile bluzę można po prostu na szybko przed wyjściem z domu wymienić na sweter o tyle, jeśli strzela nam suwak w kurtce zimowej problem zaczyna być już poważniejszy. Miałam wiele takich sytuacji w życiu i nieważne czy wydałam na dane ubranie dużo pieniędzy, czy nie. Rzadko zdarza się, aby ubrania miały porządne zapięcia dlatego w tej chwili po każdym zakupie mierze w domu długość bluzy bądź kurtki i od razu zamawiam suwaki metalowe ze sklepu online. Są one tam tańsze i jest ich większy wybór pod względem również kolorystycznym niż na przykład w lokalnej pasmanterii, a wybór jest bardzo ważny ponieważ wiadomo, że do każdego ubrania należy taki suwak osobno dopasować. Suwaki metalowe charakteryzują się znacznie lepszą wytrzymałością i jeszcze żaden z nich mnie nie zawiódł. Nigdy nie spotkałam się z problemem wyłamujących się ząbków, czy z zacinaniem się.

Kiedy w naszym ubraniu psuje się suwak nie oznacza to, że już mamy wyrzucać daną rzecz, bo naprawdę zakup nowego suwaka znacznie lepszej jakości to groszowe sprawy, a jego wszycie u krawcowej również nie będzie nas wiele kosztowało. Większość z nas jednak w domach rodzinnych ma maszyny do szycia po babciach lub po mamie, wszywanie suwaka z kolei jest banalnie proste, a zatem równie dobrze możemy tego dokonać samodzielnie.