Mieszkania, które mają długą historię, są wyjątkowo trudne w remoncie. Przestarzałe technologie, zniszczone ściany i słaba zaprawa. Gdy planujemy remont może się nagle okazać, że trudno jest nam doprowadzić wszystko do odpowiedniego stanu. Jednak istnieją rozwiązania, które mogą znacznie ułatwić rozwiązywanie pojawiających się problemów lub nawet umożliwią nam to.

Profesjonalne kotwy chemiczne

kotwa chemicznaWieszanie szafek, półek czy mocowanie mebli do ściany zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Stare ściany i krusząca się zaprawa to nie jest idealne miejsce do wiercenia i wieszania czegoś ciężkiego. Każdy kto tego próbował wie jak bardzo jest to irytujący problem dla pana domu i majsterkowicza. Jednak możemy wykorzystać pewne technologiczne sztuczki, które uratują nasz mały remont. Kotwa chemiczna, którą można kupić w praktycznie każdym sklepie budowlanym, oferuje to czego szukamy. Duża wytrzymałość i to nawet w miejscach, które wyglądają na zbyt słabe, aby utrzymać ciężar wiszącej szafki. Wykorzystując specjalny klej czy zaprawę jesteśmy wstanie wzmocnić ścianę i wywiercony w niej otwór. Kotwa, która tam się znajduje zostaje niemal wmurowana co gwarantuje nam znacznie większą wytrzymałość niż w alternatywnej sytuacji, gdy byłby to zwykły kołek rozporowy. Pamiętajmy więc, aby szukać sprawdzonych rozwiązań, bo może się okazać, że nasza praca stanie się znacznie łatwiejsza i pewniejsza w skutkach.

Chemiczne kotwy to idealne rozwiązanie dla domowych majsterkowiczów szukających pewnych rozwiązań. Stare ściany, słabe cegły i krusząca się zaprawa – wtedy jest to idealna alternatywa. Wzmocnione haki wytrzymają próbę czasu i ciężar wiszącego obciążenia. W ten sposób nasz mały remont skończy się pełnym sukcesem i wytrzymałym oraz bezpiecznym efektem.