Technologia wtrysku staje się w Polsce coraz bardziej popularna ze względu na swoją prostotę oraz ekonomiczność. Dobrze prosperujące przedsiębiorstwa decydują się na wykorzystywanie wtryskarek do produkcji opakować we własnym zakresie uniezależniając się od zewnętrznych firm. Jest to idealne rozwiązanie ponieważ opakowania produkowane są wyłącznie na własne potrzeby.
Jak wygląda produkcja formy wtryskowej?
Technologia wtrysku staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Powoli stajemy się jednym z liderów na europejskim runku goniąc takie kraje jak Niemcy czy Holandia. Zatem jak wygląda produkcja form wtryskowych w Polsce? Na początku musimy uświadomić, że zanim rozpocznie się główny proces produkcji formy musi ona zostać zaprojektowana przez inżyniera, który wykonuje nie tylko sam projekt, ale również za pośrednictwem programu graficznego jest w stanie przeprowadzić testy oraz analizy jak zachowywał się będzie gotowy produkt. Oprogramowania działające w środowisku CAD są wyspecjalizowane i pozwalają w dokładnie określić wszystkie miejsca mocowań danej matrycy. Po finalnym zaakceptowaniu projektu rozpoczyna główny proces wytwarzania formy wtryskowej. Wytwarzanie odbywa się za pomocą obrabiarek cnc. Gotowy projekt wgrywany jest do pamięci wtryskarki i cały proces odbywa się w pełni automatycznie przy wykorzystaniu technologii skrawania. Długość wytwarzania jest zależna od skomplikowania formy, jej wielkości oraz materiałów jakie muszą zostać wykorzystane do jej produkcji. Po ukończeniu procesu skrawania forma poddawana jest testom jakościowym, które finalnie dopuszczą ja do sprzedaży.
Technologia wtrysku w naszym kraju rozwija się coraz szybciej. Wykorzystywane są coraz bardziej zaawansowane formy pozwalające uzyskać bardzo dokładnie wypraski. Każdy obecnie produkowany plastikowy przedmiot produkowany jest za pomocą technologii wtrysku, sam proces produkcji jest bardzo zaawansowany i wymaga profesjonalnej wiedzy i doświadczenia wielu osób.