Sportowy samochód najwyższej klasy był ogromnym powodem do dumy, zwłaszcza taki, którego zazwyczaj nie widywało się na ulicach za często. Z tego też powodu, wymagał odpowiedniego zabezpieczenia, gdyż mógł przyciągać uwagę niewłaściwych osób. Mimo to, zabezpieczeń samochodowych było stosunkowo niewiele, i miały one tylko ograniczone możliwości.

Nowoczesny lokalizator do samochodu

niezawodny lokalizator gps do samochoduMój samochód należał do limitowanej serii, w której zawierało się ledwie kilka sztuk różnego typu pojazdów, i należał do najrzadziej widywanych samochodów na świecie. Mimo iż pierwotnie był stosunkowo tani, to jednak jego cena niewyobrażalnie wzrosła gdy stał się pojazdem kolekcjonerskim. Mimo iż był wyposażony w nowoczesny alarm elektroniczny i blokadę sterowania, uważałem ciągle iż takie zabezpieczenia są bardzo łatwe do obejścia, i postanowiłem dodać jeszcze jedno zabezpieczenie do arsenału, a mianowicie niezawodny lokalizator GPS do samochodu. Taki lokalizator miał ogromną przewagę nad pozostałymi urządzeniami zabezpieczającymi samochód przed kradzieżą, gdyż nie był widoczny na pierwszy rzut oka, i nie oddziaływał w żaden sposób na pracę samochodu. Nadajnik lokalizatora zamontowany był pod blokiem silnika, więc jego usunięcie, czy nawet wykrycie, wymagało rozebrania całego silnika w warunkach warsztatowych, z użyciem profesjonalnych narzędzi.

Po włączeniu aplikacji nawigacyjnej, mogłem bez problemu określić położenie samochodu w dowolnym momencie. Jako że lokalizator był na stałe podłączony do akumulatora, nie musiałem obawiać się o brak zasilania. Nawet po kradzieży samochodu, mogłem go błyskawicznie znaleźć dzięki takiemu urządzeniu, a sama jego obecność znacznie poprawiała poczucie bezpieczeństwa podczas pozostawiania samochodu poza garażem.