Każdy z nas chce, żeby w domu było ładnie i przytulnie. Stara się też zadbać o porządek, aby niezapowiedziani goście zawsze byli miło zaskoczeni. Najczęściej to od dodatków zależy, jak ocenią nasz gust. Dodatki co prawda rzucają się od razu w oczy ale muszą być też funkcjonalne, również dla gości.

Gdzie kupić tanie dywany?

tani dywanPomalowane ściany i meble- myślimy, że to na pierwszy rzut oka najbardziej widać kiedy ktoś przyjdzie do nas w odwiedziny. Jednak gość siada najczęściej na kanapie, robimy mu kawę a osoba kulturalna zawsze zdejmuje buty. Wtedy uwagę zwraca na jeden detal- ciepło w stopy. Dlatego ważnym detalem jest chociażby malutki dywanik, położony przy kanapie w pokoju gościnnym, który będzie dawał ciepło dla stóp ale i będzie ocieplał atmosferę poprzez nadawanie kontrastu do ścian i mebli, gdyż najczęściej wybieramy dywan w innym kolorze. Sprawdzi się w tej roli tani dywan, który możemy dostać na każdym bazarku czy tzw. ,,pchlim targu”. Modne są w azteckie wzory lub w paski, czyli typowe dywany, których jest pełno na wszelkich targowiskach. Dywan nawet jeśli jest tani, nie widać tego po nim. Niczym nie różni się ten drogi od zwykłego, na którym możemy bardzo dużo zaoszczędzić. Oczywiście, jeśli nie będziemy go wybierać na kilka lat, bo wtedy wiadomo, że włosie, które w tych tanich szybko się filcuje, robi największą różnicę. Jest ot też ważne pod względem wygody- dłuższe włosie jest bardzo miękkie.

Kiedy chcemy zapanować nad porządkiem w naszym domu, warto pomyśleć też o dodatkach. Czasem malutki szczegół, który na pierwszy rzut oka nie jest widoczny, sprawia, że atmosfera w mieszkaniu ociepla się w znaczeniu dosłownym oraz w przenośni. Nie musimy wydawać dużo pieniędzy aby dokonać takiej metamorfozy w swoim wnętrzu.