Niektóre części ciała są bardzo odporne zarówno na dietę jak i ciężkie ćwiczenia fizyczne. Zdolność organizmu do szybkiej przemiany materii spada z wiekiem. Wtedy zazwyczaj dochodzi do odkładania się tkanki tłuszczowej nawet w nietypowych miejscach jak np. podbródek.

Koktajle z fosfatydylocholiną, kwasem deoksycholowym i karnityną

fosfatydylocholina ampułkiU osób powyżej 50 roku życia często powstają tzw. bufory tłuszczowe. Pod skórą zaczyna gromadzić się tłuszcz. Skóra nie jest już jednak tak elastyczna i zaczyna zwisać, co wygląda nieestetycznie. Na szczęście medycyna estetyczna ma do zaoferowania zabiegi na bazie fosfatydylocholiny. Dzięki tym zabiegom można pozbyć się tkanki tłuszczowej występującej w takich miejscach jak brzuch, ramiona, szyja, uda, pośladki, plecy i wiele innych. Takie związek jak fosfatydylocholina ampułki to fosfolipid, który ma właściwości rozpuszczające tłuszcz. W medycynie stosuje się fosfatydylocholinę już od ponad 50 lat. Wcześniej stosowana była ona jako lek antycholesterolowy oraz lek antytrójglicerydowy. Fosfatydylocholina nazywana jest również lecytyną i to ona odpowiada za rozpuszczanie cholesterolu w komórkach tłuszczowych. Zabiegi z zastosowaniem fosfatydylocholiny w ampułkach są zabiegami niechirurgicznymi, a więc nieinwazyjnymi. Obecnie bardzo popularne stały się niechirurgiczne metody usuwania tkanki tłuszczowej. W zabiegach stosuje się koktajle różnych substancji, a wśród nich na pierwszym miejscu znajduje się właśnie fosfatydylocholina.

W koktajlach znajdują się również kwas deoksycholowy i karnityna. Dzięki tym związkom nadmiar tkanki tłuszczowej jest niszczony. Poza tym lecytyna jest też substancją, która pomaga w takich problemach jak uporczywy cellulit na udach, pośladkach. Do tkanki tłuszczowej wstrzykuje się taki koktajl związków i po prostu czeka się na efekty zabiegu.