Wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne są wykorzystywane jako główny materiał opakowań w większości branż na dzisiejszym rynku. W tym celu wykorzystywane są przede wszystkim różnego rodzaju folie termokurczliwe. Ten typ foli posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. zabezpiecza owinięte w nią towary przed zalaniem, kurzem oraz innymi usterkami. 

Czym jest folia termokurczliwa?

tunel do pakowania w folię termokurczliwąFolia termokurczliwa jest to rodzaj materiału wykonanego z PCV obecnie najczęściej wykorzystywana do produkcji opakowań zbiorczych czyli swego rodzaju zgrzewek, oraz do zabezpieczania produktów znajdujących się w kartonach. Do opakowania produktów w ten sposób najczęściej wykorzystywany jest tunel do pakowania w folię termokurczliwą. Jest to wyspecjalizowana maszyna, która nagrzewa nałożoną na produkty folię do około 100°C co sprawia, że jest bardzo łatwa w użytkowaniu oraz bardzo chętnie wykorzystywana w wielu branżach. Materiał z którego produkowana jest folia wykazuje dużą odporność na zrywanie, jest praktycznie nierozciągliwe pod wcześniejszego podgrzania. Folia termokurczliwa znalazła zastosowanie w wielu branżach. Pakuje się nią produkty każdego typu zaczynając od produktów spożywczych po przez części komputerowe a na materiałach budowlanych kończąc. Towar zapakowany w taką folię zostaje maksymalnie ściągnięty przez co nie przemieszcza się w trakcie transportu, magazynowania a także podczas układania go na półkach sklepowych. Dzięki używaniu foli termokurczliwej wysyłanie produktów stało się znacznie szybsze, a towar wysłany do transportu znacznie lepiej zabezpieczony. 

Podsumowując folia termokurczliwa daje bardzo duże możliwości dlatego będzie stosowana coraz częściej przez przedsiębiorców z wielu branż, ponieważ znacznie ułatwiają dostarczenie towaru w całości bez jakichkolwiek usterek oraz wad. Stosowanie foli jest bardzo proste i szybkie dlatego cały proces pakowania nie wydłuża się za bardzo.