Od początku istnienia ludzkości fascynował nas świat roślinny. Naturalne piękno przyrody przyciągało uwagę i sprawiało że ludzie interesowali się nie tylko ich budową ale również działaniem. Był to początek ziołolecznictwa. Obserwując poczynania zwierząt człowiek starał się również selekcjonować rośliny lecznicze oraz trujące. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że będąc częścią przyrody zostanie przez nią wyleczony i wykarmiony.

Gdzie kupić dobre nasiona marihuany?

nasiona marihuany żeńskieOtaczająca nas flora nadal zachwyca nas pięknem i tajemniczością. Wykorzystujemy nie tylko efekty wizualne ale również lecznicze. Jedną z takich roślin budzącą ogromną kontrowersje jest marihuana. Przez jednych uważana za niebezpieczny narkotyk przez innych za zbawienne lekarstwo. Szczególnie zainteresowanie budzą nasiona marihuany żeńskie, które są modyfikowane genetycznie. Zabieg ten ma na celu uzyskanie stu procentowej pewności, że wyhodowane rośliny będą żeńskie. Mają one większą zawartość składników aktywnych THC, CBD I CBN czyli narkotyzujących i leczniczych. Wyhodowane rośliny mogą zakwitnąć o każdej porze roku , warunkiem jest tylko spadek temperatury poniżej dziesięciu stopni Celsjusza. Oczywiście hodowla roślin w Polsce jest surowo zabroniona a nasiona możemy nabywać tylko w celach kolekcjonerskich. Dostępne są w kilku sklepach stacjonarnych, natomiast większą ofertę możemy znaleźć za pomocą przeglądarki internetowej.  Cena jednego nasionka waha się od kilkunastu do pięćdziesięciu złotych. Bardzo dużą popularnością cieszy się marihuana medyczna która jest legalna w naszym kraju.

Jak więc widzimy kontrowersyjna roślina, bo kontrowersyjne działanie. Budzące wiele różnych emocji, wszystko zależy od sytuacji. Bo przecież osoba ze schorzeniem onkologicznym będzie się dobrze wypowiadać o tej roślinie, natomiast ktoś zdrowy powie, że to narkotyk którego działanie może przynieść opłakane skutki.