Każdy kto lubi gotować, wie jak ważne są dobre naczynia, przybory i garnki, w których się przygotowuje potrawy. Kiedyś nie było dużego wyboru i każdy miał takie same garnki, wątpliwej jakość. Na szczęście się to zmieniło.

Co zawierają zestawy garnków?

zestaw garnków wmfChcąc samodzielnie przygotowywać potrawy dla siebie, lub dla rodziny, będziemy potrzebowali paru, niezastąpionych naczyń. Mowa tu o dobrych jakościowo garnkach, które będą służyły przez wiele lat. Kupując je pojedynczo, wydamy na nie znacznie więcej pieniędzy, dlatego lepiej od razu kupić zestaw garnków WMF, który zawiera wszystkie niezbędne elementy. Podstawowym garnkiem jest duży, około dziesięcio, lub w zależności od wyboru zestawu, pięciolitrowy garnek, w którym możemy gotować zupy, kompoty, czy potrawy na kilka dni. Wszystkie są wykonane z matowej stali nierdzewnej i posiadają podwójne dno gwarantujące długie trzymanie wysokiej temperatury potraw w nich się znajdujących. Kolejnym ważnym naczyniem, jest patelnia z podwyższonymi brzegami, do której w komplecie jest pokrywka. Posiada praktyczny uchwyt, który się nie nagrzewa w trakcie smażenia. Wewnętrzna powłoka garnków formy WMF zapobiega przywieraniu potraw i zmniejsza ryzyko przypalenia. W zestawie znajduje się także rondelek, mały garnek o pojemności litrowej i półlitrowej, oraz mała patelnia, która jest idealna do usmażenia jajecznicy dla jednej, lub dwóch osób. Wszystkie garnki mogą być stosowane na gazowych, lub elektrycznych kuchenkach, oraz można je myć w zmywarce.

Kupując zestaw WMF zaoszczędzimy około dwudziestu pięciu procent za zakupie garnków. Jeżeli dopiero się urządzamy w kuchni, to taki komplet będzie całkowicie wystarczalny do gotowania dla całej rodziny. Garnki posiadają długą gwarancję producenta i możemy je kupić na raty.